Współczesny tryb życia sprzyja niepłodności wśród mężczyzn

Niepłodność u mężczyzn wynika zazwyczaj z obniżonej jakości spermy.

Problemy z płodnością dotykają wielu par. Przez lata winą za trudności z poczęciem dziecka stereotypowo obarczano kobietę. Współcześnie, dzięki postępowi medycznemu i licznym badaniom dotyczącym tego zjawiska, wiemy, że równie często spotykana jest niepłodność męska, zazwyczaj powiązana z niską jakością nasienia. Eksperci dowodzą, że w dzisiejszych czasach mężczyzna ma w mililitrze spermy o jedną trzecią mniej plemników, niż mężczyzna żyjący w latach 80. ubiegłego stulecia. Pogorszeniu ulega nie tylko ilość i jakość plemników, ale także ich ruchliwość. Na taki stan rzeczy olbrzymi wpływ ma przede wszystkim współczesny styl życia, związany ze stresem, brakiem odpoczynku i niezdrową dietą.

Badanie nasienia i ocena szansy na zapłodnienie.

Przed rozpoczęciem starań o dziecko, bądź w trakcie przygotowań do zabiegu In-vitro zaleca się wykonanie profesjonalnego badania nasienia, które pomoże ocenić stan spermy i szanse na zapłodnienie. Badanie płodności mężczyzny pomoże także ocenić, czy parze potrzebne jest specjalistyczne leczenie, czy raczej wystarczy zmiana trybu życia i ograniczenie używek. Ważne jest, żeby już 3 miesiące przed planowanymi staraniami o dziecko zadbać o jakość plemników. Pomóc w tym może między innymi zdrowa dieta, wzbogacona w składniki mające wpływ na jakość nasienia, takie jak cynk, selen - składniki wchodzące w skład suplementu diety PROMEN.

Dla niepłodnych mężczyzn

Problemy z płodnością mogą być odwracalne. Pierwszy krok przyszłego ojca to zdrowy tryb życia, uprawianie nieforsownych sportów, relaks oraz właściwa dieta.

Należy jednak pamiętać, że na płodność mężczyzny ma wpływ szereg czynników. Bardzo niekorzystnie działają przede wszystkim papierosy, które odpowiadają za zbyt szybkie wytryski oraz za zmniejszoną ilość produkowanych plemników oraz ich żywotność. Nikotyna i inne substancje smoliste zawarte w papierosach mają także negatywny wpływ na żywotność plemników. Poza tym palenie powoduje problemy z erekcją poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i tym samym utrudnienie przepływu krwi. Na jakość nasienia niekorzystnie wpływa także stres, zbyt mała ilość snu czy brak ruchu.

Na poprawę nasienia

PROMEN Suplement diety WSPOMAGA NATURALNĄ PŁODNOŚĆ (dzięki zawartości cynku i selenu)

Niepłodność u mężczyzny może być stanem odwracalnym. Jeśli planujący powiększenie rodziny mężczyzna zadba o zdrowy tryb życia, właściwą dietę oraz aktywność fizyczną istnieje duża szansa, że jego płodność ulegnie znacznej poprawie. Istotnym elementem jest także przyjmowanie odpowiednich suplementów diety, które wspomogą proces poprawy jakości nasienia.

TYMOFARM
Willowa 8/10 lokal 29
00-790 Warszawa

Informacje zamieszczone na niniejszej witrynie i uzyskane za jej pośrednictwem nie maja na celu zastąpienia porady lekarskiej, diagnozy czy leczenia, przeznaczone sa jedynie dla celów edukacyjnych oraz informacyjnych. TYMOFARM nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie informacji uzyskanych za pośrednictwem witryny. W przypadku wątpliwości co do stanu zdrowia należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Rozwój w dziedzinie badan medycznych może mieć wpływ na informacje dotyczące zdrowia zawarte na niniejszej witrynie. TYMOFARM nie gwarantuje, ze informacje uzyskane na niniejszej witrynie będą zawsze uwzględniały najnowsze odkrycia medyczne w zakresie zawartej na niej tematyki. Zastrzegamy sobie prawo dokonywania zmian witryny, w tym dodawania, usuwania i modyfikacji zawartych w niej elementów.